Praktikus megoldások otthonra a műfű tisztítás elvégzésére és egyéb teendőkre

műfű tisztítás

A műfű tisztítás vagy a csőgörény házilag való alkalmazása egyszerűen megoldható, ha tudjuk miként fogjunk neki. Az otthoni munkák világában egyre több háztulajdonos dönt úgy, hogy saját kezébe veszi a karbantartás és szépítés feladatait. Ez jól jön azért, mert nemcsak költséghatékony, hanem kifejezetten kielégítő is, ha mi magunk oldunk meg egy problémát. Jó példa erre, a fentebb említettek mellett, a beépített szelepes radiátor működésének kezelése.

A kerítés festés árak mérséklését is sokban javíthatjuk, ha mi magunk ragadjuk meg az ecsetet. Cikkünkben 4 gyakori, mégis sokszor félreértett témát járunk körül, gyakorlati tanácsokkal és érthető magyarázatokkal.

Műfű tisztítás: így marad sokáig szép a pázsit

A műfű tökéletes választás, ha tartós, alacsony karbantartású zöld felületet szeretnénk az udvarra vagy erkélyre. Azonban sokan elfelejtik, hogy a műfű tisztítás nélkül gyorsan koszolódik, porosodik, mohásodik.

Mivel és miként történjen a műfű tisztítás?

  • Általános módszer: hetente egyszer érdemes erősebb sörtéjű seprűvel vagy lombfúvóval eltávolítani a leveleket, port, morzsát.

Makacsabb szennyeződések:

  • Szappanos vízzel és puha kefével dörzsöljük át a felületet!
  • Kerti slaggal öblítsük le alaposan!
  • Háziállatok után enyhe ecetes oldattal fertőtlenítsük!
  • Szagtalanítás, frissítés: használhatunk kifejezetten műfűre való szagtalanító spray-t, ami semlegesíti a kellemetlen szagokat.

Ne használjunk magasnyomású mosót közvetlenül a műfűre, mert megsérülhet az anyag! Érdemes havonta egyszer alaposabban is átnézni és megtisztítani, így sokáig megőrzi újszerű állapotát.

Csőgörény házilag: így hárítsuk el a dugulást saját kezűleg

Amikor a víz nem folyik le a mosogatóban vagy a fürdőben, az első gondolat a szakember hívása, de ez nem mindig szükséges. Egy csőgörény házilag is csodákra képes, amennyiben helyesen alkalmazzuk. Nézzük meg ennek a műveletét!

Előkészítés:

  • Vegyük le a szifont (ha hozzáférhető) és helyezzünk alá vödröt!
  • A csőgörény házilag való használata:
  • A spirált fokozatosan toljuk a lefolyócsőbe, miközben forgatjuk a kart.
  • Amikor ellenállást érzünk, valószínűleg elértük az eltömődést. Kezdjük óvatosan előre-hátra mozgatni, amíg megszűnik az ellenállás!

Kiöblítés:

  • Sikeres áttörés után forró vízzel mossuk át a rendszert!
  • Ha nincs kéznél professzionális csőgörény, a rövidebb távolságokra biciklikábel vagy drót is bevethető, de csak óvatosan, nehogy sérüljön a cső belseje!

Beépített szelepes radiátor működése: modern megoldás a hatékony fűtésre

A beépített szelepes radiátor ma már szinte alapnak számít az újépítésű vagy felújított fűtési rendszerekben. Azonban, hogy kihozzuk belőle a legtöbbet, tudnunk kell miként valósul meg a radiátor működése.

Így történik a beépített szelepes radiátor működése

A termosztatikus szelep közvetlenül a radiátorba van építve, ami lehetővé teszi az egyedi hőmérséklet-szabályozást helyiségenként. Ez a megoldás nagyon esztétikus, hiszen kevesebb külső szerelvény látható.

Energiatakarékos is, mivel nem fűti túl a helyiséget a beépített szelepes radiátor működése, ugyanis a rendszer automatikusan szabályozza az áramlást.

Könnyen integrálható központi vagy megújuló energiás rendszerekbe, a karbantartása pedig minimális, de évente egyszer érdemes légteleníteni és ellenőrizni, hogy a radiátor működése biztosan rendben legyen. Ha így teszünk, akkor biztosan nem lesz vele gondunk a fűtésszezon alatt.

Kerítés festés árak: mi befolyásolja a költségeket?

Sok háztulajdonos keresi a választ arra, hogy mennyibe kerül a kerítés festése. Nos, a kerítés festés árak változóak, de néhány tényező alapján jó közelítést kaphatunk.

Mitől függ az ár?

  • a kerítés mérete (hossz és magasság)
  • anyaga (fa, fém, műanyag)
  • a felület állapota: csiszolni, javítani kell előtte?
  • festék típusa: olcsó alapfesték vagy prémium időjárásálló változat?
  • munkaerő: saját kezűleg vagy szakember által történik?

Miként alakulnak a fa kerítés festék árak?

Egy átlagos kültéri, UV-álló termék költsége kb. 2 000–6 000 Ft/l között mozog. Ezek a megszokott fakerítés festék árak. 1 liter általában 8–12 m² felületre elegendő, egyetlen rétegben.

Tipp! 2 rétegben érdemes festeni, az elsőt alapozónak is tekintve, így hosszabb ideig védi a készítmény a faanyagot az időjárás viszontagságaitól. Bár így a költségek duplájába jönnek ki felületenként, de még így is megéri.

Legyen szó bármelyik fenti teendőről az otthonunk körül, egy jól informált ezermester mindig tudja, hová kell nyúlnia.