A tudományos hírek friss jellege fontos
A tudományok mindig is elkápráztatták az embereket, ezért ezeknek az olvasása egyedi lehetőséget rejt a fejlődésre és a látókör szélesítésére. A tudományos hírek friss példáival nap mint nap találkozhatunk. Pár napja azt a hírt közölték biztos tudományos források, hogy a Föld közelében száguldozó kisbolygók száma egyre nagyobb.
Ez első igazán rémisztő hírnek hangzik, ám az igazsághoz hozzátartozik, hogy a ténylegesen veszélyes földközeli kisbolygók pályájával már tisztában vagyunk. Sajnos azonban a az ennél kisebbek, nehezen felfedezhetőek még millió számra elrejtőzhetnek az világegyetem mélyén.
Mivel ezek kisebbek, ezért értelemszerűen nem annyira veszélyesek, mint például a nagyobb társaik. A tudományos hírek friss cikkeinek köszönhetően az ezzel kapcsolatos hírekkel is tisztában lehetünk. Lássuk hát, hogy pontosan mit is takar ez a növekvő szám. Az ENSZ Világűrbizottság Tudományos és Technikai Albizottsága már több éve napirendi pontban vizsgálja és kutatja a földközeli égitestek (NEO, Near-Earth Objects) gondját.
Az IAWN (International Asteroid Warning Network, Nemzetközi Kisbolygófigyelő Hálózat) tavaly például 39 országból körülbelül közel 21 millió adatot gyűjtött össze, melyek mind a földközeli kisbolygókra vonatkozik. A vizsgálatban és kutatásban számtalan hatalmas, profi távcső veszi ki a részét. Az elmúlt években, évtizedekben azonban a Catalina nevű távcső garantálja a legjobb eredményeket, amely mellett a 10-es években bizonyítani kezdett a Pan-STARRS is. A tudományos hírek friss változata mindig elképesztő.